Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


1Bebeğim ne zaman yüzmeye başlayabilir?
Bebekleriniz doğuştan nefes tutma refleksi ile doğarlar .Dolphin Babies Bebek Yüzme Programı ile bu refleksi bebeklerinize hatırlatır ve geliştiririz. Bu nedenle derslerimize bebeğiniz doğumdan itibaren katılabilir.
2Bebeğimin yüzme öğrenmesi neden önemlidir?
Bebek Yüzme Derslerimizin, bebeğinizin su içerisinde güvende olmasını sağlamanın yanı sıra hem gelişimini hem de sizinle ve çevresi ile iletişimini etkileyen daha birçok faydası vardır. Örneğin dersler, ebeveyn ve bebek arasındaki bağı güçlendirirken bebeğin sosyal ortamda öz güveninin artmasına yardımcı olur. Uyku ve yeme alışkanlıklarına düzenleyici etki sağladığı gibi, varsa gaz probleminin giderilmesine de katkıda bulunur. Bebeklerin koordinasyonunu, dayanıklılığını ve akciğer kapasitesini arttırırken sosyal ve psikolojik gelişiminde yardımcı olur.
3Hangi koşullarda derse katılmamalıyım?
Bebeğinizde kronik bir rahatsızlık varsa örneğin bronşit, astım veya sık sık tekrarlayan cilt hastalıkları gibi derslerimize başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. O gün içerisinde bebeğiniz ateşli ise veya bebeğinizde burun akıntısı varsa o derse katılmamanızı öneririz. Kendi sağlığı ve derse katılan diğer bebeklerin sağlığı için bir hafta ara vermenizi tavsiye ederiz.
4Çocuğum sudan çok korkuyor ne yapmalıyım?
Öncelikle çok sakin olmalısınız. Sizin yaklaşımımız çocuğunuz için çok önemlidir. Çocuğunuzun sudan neden korktuğunun sebebi önemlidir. Korkma sebebi bulunduktan sonra çocuğunuzun sınırlarını çok zorlamadan küçük adımlarla bu korkusunu yenmeye yardımcı olunmalıdır. Derslerde Onun istemediği hiç birşey yapılmamalıdır.
5Dolphin Babies bir yüzme okulu mudur?
Dolphin Babies Turkiye'de kurulan ilk bebek ve okul öncesi çocuk yüzme okuludur.
6Bebeğimin kulağına veya burnuna su kaçabilir mi?
İlk 6 ay bebeklerinizin kulaklarının içi düzdür. Bu nedenle kulaklarına su kaçsa bile kulağa giren su hemen çıkmaktadır. 6 ayın üstündeki bebeklerde bebeğinizin kulagına su girmiş ise bu su çeşitli yöntemlerle çıkartılabilir. Derslerimizde ilk haftadan itibaren Kelime Bağdaştırma Yöntemi'ni kullanarak bebeklerinizde varolan Nefes Tutma Refleksini geliştirmekteyiz. Bu nedenle komut almaya başlayan bebekler ağızlarını kapatarak bu reflekslerini geliştirmektedirler.
7Bebeğim derse girerken ne giymelidir?
Bebekleriniz derse girerken bebek yüzme bezinin yanı sıra tarafımızdan verilen vücut ısısını stabil tutan wetsuit mayo giymektedir.
8Ben yüzme bilmiyorum? Bu durum bir problem arz eder mi?
Ders yaptığımız havuzlar 1.40 cm derinliğindedir. Derse girecek olan katılımcının ayağının yere basması gerekmektedir. Ebeveynin zorlanacağı pozisyonda eğitmenler yardımcı olacağı için bu durum bir sorun teşkil etmemektedir.
9Programınız hakkında biraz bilgi alabilir miyim?
Programımız deneme dersleri ile başlamaktadır. Deneme derslerimizin mantığı bebeğinizin su ile olan dialoğunu anlamak içindir. Deneme dersi sonrasında sizi, sizin yaş grubunuza uygun bir grupla birlikte derse başlatıyoruz. Her hafta sonu aynı gün ve aynı saatte grubunuzla birlikte derslerimize katılıyorsunuz. Derslerimiz ebeveyn katılımlı olarak gerçekleşiyor. Ders süremiz 30 dakikadır. Sonrasında 4 haftalık periyotlar şeklinde devam etmektedir. 4 haftada bir bebeğiniz sınıf atlamış ve eğitimleri değişmiş olur.
10Ders ücretinizin fiyatını öğrenebilir miyim?
Ders ücretlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
11Katılamadığımız dersleri telafi edebilir miyiz?
Derslerimizde ayda bir kere telafi hakkınız vardır.
12Havuza gelirken yanımızda neler getirmeliyiz?
Bebeğiniz için sadece havlu getirmeniz yeterlidir. Wetsuit mayo ve bebek yüzme bezini ilk derste biz vermekteyiz. Derslerimiz ebeveyn katılımlı olduğu için sizin mayonuz, boneniz ve terlikleriniz olması yeterlidir.
13Nasıl kayıt yaptırabilirim?
Bizlere Facebook sayfamızdan, Instagram hesabımızdan veya Kayıt Bilgi Formu'nu doldurarak ulaşabilir, bilgi alıp kayıt yaptırabilirsiniz.