Hakkımızda

Dolphin Babies Bebek Yüzme Derslerinde Eğlence, Öğrenme ve Gelişim bir arada!

Bebeklerin suya olan sevgilerini ve suda yaşadıkları sevinci gözlerinden okuyabiliriz fakat bunun yanı sıra güvenlikleri ve gelişimleri için de Bebek Yüzme dersleri çok önemlidir. Bu yüzden Dolphin Babies Bebek Yüzme Programımızın temel felsefesi ve amacı; bebeklere suyun içinde güvenli olmalarını öğretmektir.

Bebekler doğduklarında kendilerinde var olan Dalma Refleksini kullanarak suyun altında nefeslerini tutabilirler. Dolphin Babies Bebek Yüzme Programı ise bu doğal refleksi Kelime Bağdaştırma Yöntemini kullanarak bebeklerinize hatırlatır ve böylelikle kendilerini güvende hissetmelerini amaçlar. Sonuç olarak da programımızda, bu yöntem farklı teknikler ile birleştirilerek bebeklere suya düşme durumlarında kendi kendilerine, yardımsız olarak suyun hüstüne çıkmalarını öğretmek hedeflenir.

Bebek Yüzme Derslerimizin, bebeğinizin su içerisinde güvende olmasını sağlamanın yanı sıra hem gelişimini hem de sizinle ve çevresi ile iletişimini etkileyen daha birçok faydası vardır. Örneğin dersler, ebeveyn ve bebek arasındaki bağı güçlendirirken bebeğin sosyal ortamda özgüveninin artmasınayardımcı olur. Uyku ve yeme alışkanlıklarına düzenleyici etki sağladığı gibi, varsa gaz probleminin giderilmesine de katkıda bulunur. Bebeklerin koordinasyonunu, dayanıklılığını ve akciğer kapasitesini arttırırken sosyal ve psikolojik gelişiminde yardımcı olmayı hedefler.

Çocuğunuzun gelecekte alacağı yüzme sporunun temelini oluşturur!

Neden Dolphin Babies?

Dolphin Babies’in kurucusu Erengül Özbuğutu 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünden mezun oldu. 21 yıllık profesyonel spor hayatının 17 yılı boyunca Bursa Belediye Spor, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Galatasaray, Yeditepe Üniversitesi gibi çeşitli kurumlarda Çocuk ve Yetişkin Yüzme Eğitmenliği yaptı.

Fakat tüm bu profesyonel kariyer hayatı boyunca Erengül hocanın hayalinde bu deneyimi bebekler ile yaşamak, bebeklere yüzme eğitmenliği yapmak vardı. Oğlu Çınar doğduktan sonra bu hayali gerçekleştirmek için ilk adımı attı ve 3.Kademe Yüzme Eğitmenliği - Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği kimliğine Bebek Yüzme Eğitmenliğini de ekledi. İngiltere’de faaliyet gösteren STA (Swimming Teachers Association) tarafından onaylı dünya çapında geçerli (Aquatic Teaching Baby and Preschool) Bebek ve Okul öncesi Yüzme Eğitimini başarıyla tamamladı. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Bebek, Çocuk ve Yetişkinlerde İlk Yardım Eğitimi ve çeşitli güvenlik eğitimlerini de tamamladıktan sonra 2011 yılında Türkiye’nin ilk Bebek Yüzme Okulu olan Dolphin Babies’i kurdu.

Dolphin Babies kurulduğu günden bu yana her zaman önceliği, bebeklerin güvenlikleri ve hijyenleri oldu. Derslerin verileceği havuzlar titizlikle seçilip, bebekler için uygun sıcaklıklar tercih edildi. Dolphin Babies derslerinin yapıldığı tüm havuzlar bebekler için herhangi bir zararlı kimyasal içermeden sadece tuz , ozon ve iyonla temizlenmektedir. Havuzların tüm değerleri standart kontrollerin yanı sıra Dolphin Babies ekibi tarafından da düzenli olarak kontrol edilmektedir.